Міжнародна організація ЮНЕСКО оновила список зруйнованих культурних пам’яток через агресію РФ та підтвердила пошкодження 274 культурних об’єктів в Україні з початку повномасштабного вторгнення.

Про це йдеться на сайті організації.

«Станом на 26 липня 2023 року ЮНЕСКО підтвердила пошкодження з 24 лютого 2022 року 274 об’єктів — 117 релігійних об’єктів, 27 музеїв, 98 будівель, що мають історичну та/або мистецьку цінність, 19 пам’ятників, 12 бібліотек, один архів», — сказано в повідомленні.

У ЮНЕСКО зазначили, що проводять попередню оцінку збитків, завданим культурним цінностям через перехресну перевірку повідомлень про інциденти з кількох надійних джерел.

Організація також розробляє разом із партнерами механізм незалежної скоординованої оцінки даних в Україні, включаючи аналіз супутникових знімків, відповідно до положень Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту 1954 року.

В оновленому звіті ЮНЕСКО вказано, скільки та, яких саме пам’яток постраждало в конкретному регіоні.

Найбільше пошкоджень культурних об’єктів зафіксовано в Донецькій (78 об’єктів), Харківській (55 об’єктів), Київській (38 об’єктів), Луганській (33 об’єкти) та Чернігівській областях (17). Також є ушкодження в Запорізькій та Сумській (по 12 об’єктів), Одеській та Миколаївській (по вісім), Херсонській (шість), Житомирській (три), Вінницькій (два) і Дніпропетровській та Львівській областях (по одному).

Серед пошкоджених пам’яток Харківської області: Будинок «Слово» в Харкові, Харківський національний академічний театр опери та балету, Меморіал Голокосту «Дробицький Яр», Свято-Вознесенський кафедральний собор в Ізюмі, Меморіал жертв тоталітаризму, Національний літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди в Сковородинівці, Половецькі кам’яні баби (9–13 століття) в Ізюмі, Куп’янський краєзнавчий музей та інші пам’ятки.

Читайте також

  • Верховна Рада звернулася до ЮНЕСКО із закликом позбавити РФ членства в організації. Це рішення підтримали 296 нардепів.