Депутати Європейського парламенту схвалили резолюції на підтримку України та закликали НАТО запросити Україну після завершення війни. Про це повідомили на сайті Європарламенту.

За резолюцію проголосували 425 депутатів, 38 виступили проти, а 42 – утрималися. Парламентарі очікують, що процес приєднання України до Альянсу розпочнеться після закінчення війни і буде завершений якнайшвидше.

«До набуття Україною повноправного членства ЄС та країни-члени, як і союзники у НАТО та близькі партнери, мають у тісній співпраці з Україною створити тимчасовий механізм безпекових гарантій, що має бути впроваджений одразу після війни», — йдеться у повідомленні. 

Також парламентарі сподіваються, що Єврокомісія дасть схвалить виконання Україною семи кандидатських рекомендацій і розпочне переговори про її вступ до ЄС вже цього року. Депутати наголошують, що інтеграція України до Європейського Союзу і НАТО покращить безпекову ситуацію для регіону та всього світу.

У резолюції засуджують руйнування Росією дамби Каховської ГЕС, так як це воєнний злочин і велика шкода для довкілля. Також Євродепутати закликають ЄС створити для України комплексний пакет, який би враховував потреби у відбудові країни.

Читайте також:

  • Парламент Люксембурга визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Відповідну резолюцію депутати ухвалили 13 червня.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.