Впродовж тижня сапери на Харківщині розмінували майже 329 гектарів території та знешкодили 1100 вибухонебезпечних предметів. Про це повідомили в Харківській ОВА.

«З 8 до 14 червня включно сапери провели розмінування 63 га сільгоспугідь, обстежили близько 7 км ділянок автодоріг, майже 12 км водопроводів, понад 68 км ліній електропередач та 15 інших об’єктів», — зазначили у відомстві.

Лише 14 червня в Харківській області фахівці знищили 166 вибухонебезпечних предметів. Завдяки цьому вдалось повернути електроенергію 104 споживачам.

Ні в якому разі не можна торкатися чи пересувати підозрілі предмети. Потрібно відійти на безпечну відстань (не менше 100 метрів) та попередити про знахідку людей поблизу. Обов’язково проінформуйте поліції чи ДСНС про це за екстреними номерами 101 і 102.

Нагадаємо, з початку деокупації громад на Харківщині розмінування потребувало 12 тисяч кілометрів ліній електропередач. На даний час фактично розміновано 17% від їх загальної кількості. ЛЕП та інші об’єкти критичної інфраструктури підпадають під першу чергу розмінування. 

Загальна площа замінованої або імовірно замінованої територій області складає близько 570 тисяч гектарів, на яких розташовані 447 населених пунктів.

Читайте також:

  • На Харківщині залишається близько 10 000 кілометрів замінованих електромереж. Особливо це стосується північного напрямку в області, Куп’янського та Ізюмського районів.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!