США гарантують половину кредиту ЄБРР у ​​€300 мільйони, а Нідерланди виділять грант у розмірі 72 мільйони євро.

Європейський банк реконструкції та розвитку схвалив пакет фінансування для підтримки української електропередавальної компанії «Укренерго» для швидкого аварійного ремонту збитків через атаки цивільної інфраструктури Росією.

«Терміновий ремонт електроенергетичної мережі України є безпосереднім пріоритетом для ЄБРР. Українському народу та бізнесу потрібен постійний доступ до електроенергії, щоб пережити зиму. Завдяки цьому фінансуванню ми допоможемо Укренерго виконати швидкий аварійний ремонт пошкодженого обладнання, високовольтних підстанцій та ліній електропередач», – сказала президентка ЄБРР Оділь Рено-Бассо.

Позика включає €150 мільйонів – на закупівлю обладнання для аварійних ремонтів енергосистеми та ще €150 мільйонів для підтримки Укренерго.

Окремо частина кредиту буде доповнена грантом у розмірі 72 мільйонів євро від Нідерландів. 

Це буде об’єднано в єдиний пакет на суму 372 мільйони євро для підтримки невідкладних потреб Укренерго у відновленні інфраструктури передачі.

  • 23 жовтня стався черговий масований обстріл всієї території України. Більшість регіонів залишилися без світла, звʼязку.