Виконавчий комітет Харківської міської ради схвалив проєкт бюджету міської територіальної громади на 2024 рік. Загальний обсяг доходів бюджету становитиме 17 мільярдів гривень.

Про це повідомили в пресслужбі ХМР.

Основним джерелом буде податок на доходи фізичних осіб. У структурі доходів бюджету наступного року він становитиме 55,1%, або 7,2 мільярда гривень. Крім того, місцеві податки та збори складуть 4,7 мільярда гривень, пояснила заступниця міського голови — Директора Департаменту бюджету та фінансів Тетяна Таукешова.

«Плату за землю плануємо отримати в розмірі 1 млрд грн. З податку на житлову та нежитлову нерухомість надійде 200 млн грн, а плата за оренду комунального майна складе 61 млн грн. Доходи спеціального фонду бюджету розраховані в розмірі 171 млн грн», зазначила заступниця міського голови.

За її словами, уперше передбачена дотація з держбюджету на виконання повноважень органами місцевого самоврядування в розмірі 617,4 мільйона гривень. У проєкті також закладене збільшення коштів на освіту з 1,6 мільярда до 2,033 мільярда гривень.

Найбільше коштів виділять на зарплати — 48,4%, або 8,2 мільярда гривень. На відновлення зруйнованих об’єктів критичної інфраструктури передбачено 1,2 мільярда гривень.

На безкоштовний проїзд у метро, трамваях, тролейбусах і автобуса передбачено майже 1,2 мільярда гривень.

Крім того, у бюджеті закладене надання допомоги малозабезпеченим громадянам та дітям захисників України, які загинули під час воєнних дій (за двома програмами — 39,5 мільйона гривень).

Читайте також

  • На Харківщині відбудовують заклад освіти та багатоквартирні будинки.