Парламент проголосував законопроєкт про звільнення від служби військових, чиї близькі родичі загинули або зникли під час під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони.

Джерело: народний депутат України Ярослав Железняк.

Відповідно до нового закону, під час воєнного стану військовослужбовці матимуть право на звільнення з військової служби, якщо їхні близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба, рідні брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час стримування збройної агресії РФ з 2014 року.

Таким чином, Закон України «Про військовий обов’язок і військову службу» змінили, розширивши перелік осіб, які мають право на звільнення з військової служби. Законопроєкт проголосували 291 народний депутат.

Закон набуде чинності наступного дня після його опублікування. Тоді як Кабінет Міністрів України протягом місяця з дня набрання чинності цим законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність.

Читайте також

  • Як на Харківщині проходить підготовка штурмової бригади «Спартан». Це збройне формування боронило Харків на початку повномасштабного вторгнення, а також брала участь у звільненні регіону у вересні 2022 року. Наразі бійці проходять підготовку на Харківщині.
  • Захисникам Харківщини передали позашляховики та авто екстреної допомоги.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!