У Познані йому безплатно встановлять протез та проведуть реабілітацію, що триватиме декілька місяців. Після відновлення Олександр планує повернутися до волонтерства.

Минулого вівторка чоловіка забрали з місцевої лікарні. Їхатиме в Польщу як тільки дооформлять інвалідну групу та пенсію, зазначила очільниця волонтерського центру Валентина Косточка.

Постраждалий від російської міни волонтер Олександр / Сергій Прокопенко, Ґвара Медіа

Олександр працює водієм у ГО «Захисник краю» в селищі Сахновщина Красноградського району. Він підірвався на міні «Пелюстка» 21 січня цього року* в селі Кам’янка Ізюмського району Харківської області. Група волонтерів поїхала туди, щоб привезти гуманітарну допомогу, надзвичайна ситуація після фотографування залишків зруйнованої школи для донорів з Великобританії.

Валентина Косточка згадує, що британці погодились допомогти дітям за умови фотографій зі зруйнованою школою: «За кордоном дуже сумніваються в тому, що у нас війна та розруха. Тому ми планували їхати до Яцьківки, Шандриголового, Святогірська. Дати коло. Спершу заїхали до Кам’янки, щоб зняти докази».

Голова волонтерського центру «Захисник краю» Валентина Косточка / Поліна Куліш, Ґвара Медіа

«Приїхали до Кам’янки, щоб зробити фотографії школи для донорів. Під час повернення назад Валентина вже пройшла, а я був пів метра за нею. Наступив на міну «Пелюстка» і підірвався. Двоє військових, які неподалік витягували згорілу техніку з двору, почули звуки вибуху. Прибігли, але побоялися підходити до мене. Я виліз на асфальт. Вони наклали мені турнікет на ногу. Ми забралися в нашу машину і поїхали до лікарні. По дорозі ми зустріли швидку, яка зробила мені знеболювальне», — згадує волонтер.

Чоловіка госпіталізували до Ізюмської лікарні. Там зробили операцію — відрізали ступню. Нога загоїлася, втім поранення дуже глибоке, не зцілюється. Вибухнувши, «Пелюстка» увійшла Олександру в стегно. Необхідно зробити пересадку шкіри, але він не хоче, зазначає Валентина Косточка.

Волонтерська організація «Захисник краю» / Поліна Куліш, Ґвара Медіа

ГО «Захисник краю»

Все почалося з того, що в перший день війни Валентина з чоловіком зустріли військових. Їм потрібна була допомога, оскільки вони погано орієнтувалися на місцевості. Вони допомогли захисникам павербанками, показали де можна помитися та поїсти.

За два тижні волонтерський центр почав працювати на повну силу. Наразі він налічує команду з 25 людей. Вони займаються допомогою військовим та ВПО.

ГО «Захисник краю» зареєстроване 31 січня 2022 року. Керівником є Віктор Косточка, чоловік Валентини.

Волонтери ВО «Захисник краю» / Поліна Куліш, Ґвара Медіа
Волонтерська організація «Захисник краю» / Поліна Куліш, Ґвара Медіа

ВИПРАВЛЕННЯ (13.03.2023 17:28) Помилку «Торік 21 січня» у значенні 21 січня 2022 року виправили на «21 січня цього року». Помилку «Камянка, Дворічанського району» виправили на «Камянка, Ізюмського району».

Працюйте задля перемоги та підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube і TikTok.