У потерпілої виявлено перелом носових кісток зі зміщенням та забої по всьому тілу.

Російського військового 8-ї гвардійської мотострілецької Інстербурзької Червонопрапорної, ордена Суворова дивізії, підозрюють у зґвалтуванні жительки Харківщини. Про це повідомили в Офісі Генпрокурора.

За даними слідства, у липні 2022 року він разом з іншими військовими РФ захопили частину Харківської області. Тоді російський військовий побачив місцеву мешканку, яка рухалась автодорогою на велосипеді зі сторони Куп’янська на Харківщині.

Підозрюваний погрожував жінці зброєю та зґвалтував жінку. У прокуратурі повідомляють, що насильницькі дії супроводжувалися нанесенням тілесних ушкоджень. У потерпілої виявлено перелом носових кісток зі зміщенням та забої по всьому тілу.

Російському військовому повідомлено про підозру, триває досудове розслідування.

Підозрюваний військовий РФ / Фото: Офіс Генпрокурора

Нагадаємо, в Україні зафіксовано 298 фактів сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом (СНПК) з початку повномасштабного вторгнення РФ. Глобальний фонд тих, хто пережив насильство, у межах Пілотного проєкту виплатить 500 постраждалим від СНПК проміжні компенсації в розмірі 3000 євро. 

Особи, які постраждали від насильства, вчиненого військовослужбовцями РФ, можуть звертатися до Офісу Омбудсмана:

  • Вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;
  • Електронна пошта: [email protected]
  • Зателефонувати на гарячу лінію: 0800501720.

Куди звернутися по юридичну та психологічну допомогу?

  • Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації: 116 123 (з мобільних безкоштовно), 0800500335 (з мобільних і стаціонарних — безкоштовно);
  • Зателефонувати за номером 068-145-55-90 або 0 800 30 55 90 (безкоштовний номер), написати в Telegram, Viber, Signal тощо або заповніть заявку на сайті ЮрФем;
  • Звернутися до спеціалістів та спеціалісток платформи психотерапевтичної допомоги «Аврора»;
  • На гарячу лінію можна звернутись через онлайн канали: скайп — lastrada-ukraine, телеграм — NHL116123, електронна пошта — [email protected].

Якщо ви перебуваєте на окупованій території, зверніться до Офісу генерального прокурора:

  • Електронна пошта: [email protected];
  • Телефонний номер для дзвінків та повідомлень у Viber, Telegram, WhatsApp, Signal: 096-755-02-40;
  • Єдиний ресурс для фіксації воєнних злочинів warcrimes.gov.ua.

Читайте також:

«Мене зґвалтував російський військовий»: сексуальне насильство як воєнний злочин. Історія жінки — один з майбутніх доказів сексуального злочину російських окупантів в Міжнародному кримінальному суді.

Від початку 2024 року в Україні було зареєстровано 1521 провадження про домашнє насилля. Це на 36% більше, ніж за аналогічний період минулого року.