Цивільні українці продовжують страждати внаслідок повномасштабної збройної агресії РФ. Станом на 1 травня понад 1437 дітей стали жертвами війни: 960 з них отримали тяжкі поранення, а 477 — загинули.

Про це повідомляють в Офісі Генпрокурора.

Найбільше дітей постраждало в Донецькому — 453, Харківському — 275 та Київському регіоні — 128. Інші області, що зазнали значних втрат серед дітей, включають Херсонську, Запорізьку, Миколаївську, Чернігівську, Дніпропетровську та Луганську.

Кількість українських дітей, що постраждали від агресії РФ / Скриншот з сайту childrenofwar.gov.ua

Втім, це не точні цифри, зазначають прокурори. Зараз триває робота з встановлення жертв серед дітей:

  • у зонах активних бойових дій,
  • на тимчасово окупованих,
  • на звільнених територіях.

Кількість постраждалих від війни дітей постійно росте. Так, 30 квітня внаслідок ракетних ударів ворога по Павлограду на Дніпропетровщині поранило п’ятьох підлітків віком від 12 до 16 років.

Нагадаємо, прокуратура зафіксувала на Харківщині 13234 воєнних злочинів. Наразі розслідується вбивство 1818 цивільних, з них 74 – діти, тоді як 2751 особа поранена, з них 216 – неповнолітні. Найменша загибла людина – п’ятимісячний малюк, який загинув з батьком на перехресті поруч зі станцією метро «23 серпня».

Близько чверті воєнних злочинів російські військові скоїли саме на Харківщині. Подальша доля російських засуджених — відбувати покарання в українських в’язницях, але їх можуть обміняти на українських військовослужбовців.

Діти війни

Єдина платформа, що надає актуальну інформацію про дітей, які постраждали внаслідок російської агресії проти України. Кількісні показники оновлюються щодня.

«Цей портал створено як інструмент пошуку дітей, їх порятунку та визволення з місць примусового переміщення чи депортації», — координаторка порталу Дарія Герасимчук.

Ініціатива дає можливість не тільки ознайомитися з кількістю жертв серед дітей, але й звернутися у разі будь-якого порушення прав і свобод дитини. Наприклад, можна повідомити:

  • про дитину, яка загубилася;
  • про злочин, скоєний проти дитини;
  • якщо ви знайшли дитину без супроводу дорослих;
  • якщо вам відомо про факт депортації дитини;
  • про примусову зміну громадянства та документів дитини;
  • про інші порушення прав дитини під час війни.

Платформа створена Міністерством реінтеграції разом з Національним інформаційним бюро за дорученням Офісу Президента України.

  • Возз’єднати Україну: Нацполіція запустила додаток із пошуку зниклих дітей.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.