За його словами, це «дуже дієвий символ нескореності української держави».
Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді сьогодні, 22 січня, відвідав метрошколу у рамках свого візиту в Харків. Про свої враження він розповів під час пресконференції з журналістами.
«Я тільки що зазначив, що в мене є два враження про метрошколу: по-перше, це просто фантастично, що ви змогли це зробити. Для мене це дуже дієвий символ нескореності української держави. Коли ми спитали у цих дітей, які вони мають права, вони у першу чергу сказали: “право навчатися”. Але це не нормальна ситуація, коли війна перервала нормальний цикл життя і діти не мають змоги навчатися в звичайній школі», – поділився Філіппо Гранді.
«Метрошкола» у Харкові
4 вересня, у перший навчальний день, розпочала свою роботу харківська «метрошкола». Понад тисяча школярів відвідали уроки офлайн. Тоді першокласники розпочали навчання у першу зміну з 9 до 12. Вони займалися письмом, літературою та інтерактивними заняттями, зокрема малюванням. Тоді як учні середньої школи вивчали українську мову та літературу, математику та історію. Після першої зміни розпочалася друга зміна, яка тривала з 13 до 16.
Харківські школярі навчаються на п’яти станціях метро:
- Перемога,
- Університет,
- Метробудівників,
- Тракторний завод,
- Академіка Павлова.
Читайте також
- У харківській «метрошколі» навчається 1787 дітей — Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець. До процесу доєдналися 22 заклади середньої освіти Харкова, де навчаються діти 1-11 класів.
- Метросадок у Харкові розпочав свою роботу у січні 2024 року. На сьогодні до нього вже записалося 659 дітей. Понад 400 з них вже відвідує заклад дошкільної освіти.