Це перший візит в Україну Верховного комісара ООН з прав людини Фолькера Тюрка.

Начальник ХОВА Олег Синєгубов під час зустрічі з Верховним комісаром та очільниками місій ООН обговорив питання фіксації та розслідування злочинів, скоєних військовослужбовцями рф, і відновлення зруйнованої інфраструктури, повідомляє пресслужба Харківської ОВА.

Фолькер Тюрк відзначив, що це перший візит в Україну Верховного комісара ООН з прав людини.

«Харківська область має приклади й докази щодо воєнних злочинів агресора. Важливо, що ви вже проводите документування злочинів, які відбулися під час окупації. Власне цю тему на днях ми обговорювали під час зустрічі із Генеральним прокурором України», — сказав Верховний комісар ООН з прав людини.

Харків відвідав Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк / kharkivoda.gov.ua

Міжнародною місією була підготовлена доповідь щодо ситуації з порушенням прав людей під час військових дій на Харківщині. 

За даними керівника Харківської обласної прокуратури Олександра Фільчакова, у межах досудового розслідування правоохоронці розслідують:

  • Понад 6 тисяч злочинів, пов’язаних з бомбардуваннями цивільної інфраструктури;
  • 84 – умисними вбивствами, понад;
  • 300 – щодо незаконного позбавлення волі.

Велика кількість кримінальних проваджень розслідується за фактами мародерства з боку військових рф – більше ніж 1,5 тисячі таких злочинів.

На даний час правоохоронцями Харківщини розслідується загибель близько 1700 та поранення близько 2700 цивільних осіб. У межах досудового розслідування повідомлено про підозру у вчиненні злочинів 18 військовослужбовцям рф, членам приватних військових кампаній, а також незаконних збройних формувань Л/ДНР.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.