21 березня Верховна Рада ухвалила зміни до закону «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні та деколонізацію топонімії». Документ підтримали 248 депутатів.

Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.

Закон передбачає заборону на присвоєння географічним об’єктам назв, що звеличують, увіковічують, пропагують або символізують Росію або її визначні, пам’ятні, історичні та культурні місця, міста, дати, події, її діячів, які здійснювали військову агресію проти України та інших суверенних країн.

Мета закону — повернути Україні назви, які висвітлюють власну історію, а не оспівують радянську чи російську.

Раніше активісти закликали Верховну Раду ухвалити цей законопроєкт.

«Звільнення України від усіх форм пропаганди російського імперіалізму, очищення публічного простору від маркерів «русского мира» є необхідною складовою перемоги у війні з Росією. Це — одне з основних завдань гуманітарної та безпекової політики», — зазначилося у відкритому листі.

Активісти розповіли, що у квітні 2022 року велика група депутатів із різних фракцій на чолі з Федором Веніславським зареєструвала законопроєкт № 7253, який у липні був схвалений Верховною Радою в першому читанні, а до другого читання парламентський комітет із питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підготував редакцію законопроєкту, яка комплексно розв’язує питання заборони російської імперської пропаганди й ліквідації її символіки.

На пленарному засіданні 23 лютого 2023 року парламенту не вистачило одного голосу для підтримки позиції комітету, тому законопроєкт відправили на повторне друге читання.

  • Парламент підтримав закон про іспити для отримання українського громадянства.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.