В Україні до осінньо-зимового періоду планують відновити та збудувати понад 10 гігават (ГВт — ред.) генерації у співпраці з іноземними партнерами.

Про це повідомив Міністр енергетики України Денис Шмигаль.

На конференції «URC2026» у Ґданську Шмигаль разом із Міністром енергетики Польщі Мілошем Мотикою та комісаром ЄС Валдісом Домбровскісом обговорили пропозицію Польщі використовувати заморожені російські активи для відновлення енергетичної інфраструктури і те, що ЄС залишатиме російські активи замороженими, допоки Росія не відшкодує Україні завдані збитки.

Нагадаємо, Україна отримає допомогу в розмірі 178 млн євро від Нідерландів для закупівлі обладнання до опалювального сезону 2026-2027.

Читайте також