Офіс Генерального прокурора закінчив базовий етап наповнення Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи.

До реєстру додаватимуть дані про людей, які вчинили кримінальні правопорушення цієї категорії. До нього увійшли також і ті, чия судимість за злочини законно знята або погашена.

Туди вноситимуть прізвище, імʼя та по батькові засудженого, дати народження, місця проживання чи перебування, злочину, за який його було засуджено. Також вона міститиме дані про кримінальне покарання, фактично відбуте ним покарання та порушення правил адміністративного нагляду.

Станом на 30 листопада до Реєстру внесли дані про понад 600 злочинців. Ювенальні прокурори працюватимуть з обробкою даних та подальшим веденням реєстру.

Електронна база буде запобіжником повторного вчинення злочинів проти статевої недоторканості дітей, наголошують в Офісі генпрокурора. Доступ до реєстру матимуть правоохоронці, директори шкіл і садочків, керівники державних адміністрацій та голови органів місцевого самоврядування.

За інформацією офісу Генерального прокурора станом на 11 травня 2023 року, зафіксовано факти сексуального насильства стосовно 12-ти дівчат та одного хлопця. Наймолодший вік постраждалої дитини — 4 роки.

Читайте також

  • Українським правоохоронцям відомо про понад 500 випадків депортації дітей з окупованих територій Харківщини, повідомив начальник Слідчого управління поліції Харківщини Сергій Болвінов під час брифінгу.