На початок грудня в ньому зареєстровано майже 7 тисяч людей.

В Україні за 2023 рік Реєстр волонтерів збільшився у 2,5 рази – на 4 тисячі 18 осіб. За відповідний період минулого року до переліку доєдналося лише 730 людей. На сьогодні Реєстр налічує 6 тисяч 734 волонтери. Про це стало відомо з аналітики Опендатаботу.

З початку повномасштабного вторгнення, за даними Державної податкової служби, кількість офіційних волонтерів зросла у 21 раз. Пік реєстрацій припав на грудень 2022 року, тоді до переліку додалось 1653 волонтери за місяць. 

Варто зазначити, що за 11 місяців 2023 року з Реєстру волонтерів було виключено 69 осіб. Для порівняння, за весь 2022 рік з переліку було виключено лише 4 людини.

Реєстрація в Реєстрі Податкової потрібна, аби значні суми донорських коштів не враховувалися до щорічного оподатковуваного доходу. Без цього на донати ДПС може нарахувати 18% податку на доходи фізичних осіб та 1.5% військового збору.

У Харківській області волонтерством займаються понад 3 тисячі людей та 470 організації. Про це повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов. Раніше Ґвара медіа згадували історії волонтерів Харківщини.

Читати також:

  • Президент Володимир Зеленський нагородив п’ятьох харківських волонтерів президентською відзнакою «Золоте серце».