В Україні з’явився новий різновид штаму «Омікрон» – ВА.5. Наразі цей штам виявили у Чернівецькій області – 7 випадків. Раніше в нашій країни визначали лише різновиди ВА.1 та ВА.2 цього штаму. 

Наразі доволі небагато досліджень, які б могли дати відповідь на запитання, чи призводить цей підтип до більшої кількості важких випадків та смертей. Проте, за даними ВООЗ, в Європі їх кількість дійсно зростає. Поки прямих доказів зв’язку між цими двома подіями немає, адже дослідження тривають.

«COVID-19 все нікуди не зник. Ба більше, вірус мутує і намагається ухилитись від імунної відповіді. Україна мало чим відрізняється від європейських країн, де цей підтип активно поширюється», — йдеться у повідомленні Міністерства охорони здоров’я України.

Відомо, що отримання бустерної дози значно підвищує рівень утворення нейтралізувальних антитіл навіть проти цього підтипу вірусу. Це підтверджується дослідженням, опублікованим у англійськомовному медичному науковому журналі The New England Journal of Medicine.

Вакцинація від COVID-19 доступна в 169 пунктах щеплень міста Харкова та області, які діють в більшості закладів первинної медичної допомоги. У них можна отримати на вибір вакцину Pfizer або Coronavac.

Актуальні пункти щеплення постійно оновлюються та доступні за посиланням.