Україна хоче створити умови, за яких компанії, що займаються штучним інтелектом, активніше заходили на український ринок.

В Україні почали роботу над створення нормативного поля для штучного інтелекту. Про це повідомив віцепрем’єр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

За інформацією Федорова, міністерство вже провело стратегічну сесію, щодо правового врегулювання ШІ в Україні, до якої були залучені експерти, урядовці, нардепи та юристи.

«Це важливо для розвитку країни. Ми повинні не відставати від всього світу, а очолити тренд ШІ. Розуміти, що відбувається, швидко реагувати та мати власну стратегію. Неможливо говорити про цифрову державу, якщо ми не формуємо прогресивну політику в напрямі штучного інтелекту та адженду для світу», – ідеться в повідомленні.

Міністр цифрової трансформації наголосив, що вони працюють над віртуальним помічником в Дії, в якому буде використовуватися ШІ.

Крім того, штучний інтелект використовують українські військові. Він допомагає фіксувати переміщення техніки та особового складу окупантів, збивати ворожі ракети, ефективніше наводити на цілі БПЛА тощо.

Читати також:

У «Дію» повернули послугу зміни місця проживання: хто може скористатися.

ChatGPT: штучний інтелект в Україні та можливості його використання.

Лише 15% українців використовують ChatGPT для навчання та роботи — опитування.