У Києві в кінотеатрі «Жовтень» з 24 по 29 листопада пройде 28-й фестиваль «Нове німецьке кіно. У новій реальності». Фільми показуватимуть мовою оригіналу з українськими субтитрами.

Пізніше покази пройдуть і в інших містах України: Одесі, Львові, Харкові, Чернівцях і Дніпрі.

«Фестиваль стане поглибленим експрес-курсом останніх подій у кінематографі Німеччини: глядачі побачать добірку знакових прем’єр і головних хітів», – зазначають організатори.

Які фільми показуватимуть?

  • 24 листопада, о 18:40 відкриє фестиваль романтична комедія «КОМЕДІЯ ШТАЗІ» Леандера Гаусманна. Розповідається про юнака з комуністичного східного Берліна, який веде подвійне життя письменника й агента Міністерства державної безпеки.  Додатковий показ відбудеться 28 листопада.
  • 25 листопада о 18:55 – біографічна драма «ФАЛЬСИФІКАТОР» Меггі Перен. Про життя молодого єгеря, який підробляє документи, щоби допомогти собі та іншим уникнути депортації. Сюжет заснований на реальних подіях 1942 року. Додатковий показ 29 листопада.
  • 26 листопада, о 18:50 – комедія «РАБІЄ КУРНАЗ ПРОТИ ДЖОРДЖА БУША» Андреаса Дрезена. Стрічка стала лавреатом «срібного» ведмедя Берлінале у 2022 році. Головна героїня – туркеня з Бремена намагається звільнити свого сина з американської в’язниці. Через це опиняється в самісінькому центрі світової політики.
  • 27 листопада, о 18:55 драма «ВЕЛИКА СВОБОДА» від Себастьяна Майзе. Це історія про чоловіка, який потрапляє за ґрати за звинуваченням у гомосексуальності, а з початком Другої світової опиняється в концтаборі.

Фестиваль проводить кінокомпанія «Артхаус Трафік» разом з Goethe-Institut в Україні за підтримки German Films і ProCredit Bank.

  • У Львові відкривають читацький клуб від Харківської школи архітектури.