Кількість населення в Україні скоротилася до 29 мільйонів, з них ті, хто працює – 9,5 мільйонів. Це означає, що у майбутньому не буде кому створювати ВВП.

Лише третина громадян, які залишилися в Україні працюють. Це, приблизно, 9,5 мільйонів осіб. Якщо нічого не змінювати, у перспективі кількох років пенсіонерів в Україні буде вдвічі більше, ніж працюючих, а це означає, що не буде кому створювати ВВП. Про це стало відомо з дослідження Українського інституту майбутнього.

Також за оприлюдненими даними, в Україні відчутно скоротилась кількість населення – з 41 мільйона у 2021 році до 29 мільйонів на травень 2023 року. За кордон виїхали та не повернулися 8,6 млн українців.

 

 

«Працюють лише 9,1-9,5 млн українців, а якщо відняти бюджетників, залишається близько 6-7 млн осіб. Вони і є “упряжка”, яка везе на собі інших – 22-23 млн осіб, у т.ч. пенсіонерів, дітей, учнів, безробітних, утриманців, тих самих працівників бюджетної сфери тощо», – йдеться у повідомленні.

В інституті зазначили, що в Україні знизилася народжуваність — коефіцієнт фертильності впав нижче 1, тоді як для зростання чисельності населення повинен бути більше ніж 2.

«Якщо нічого не змінювати, у перспективі кількох років пенсіонерів в Україні буде вдвічі більше, ніж працюючих. Саме тому питання демографії має бути озвучене Президентом України як пріоритетне на сьогодні і яке потребує невідкладних заходів», — зазначили в Інституті.

Скільки людей проживає у Харкові

Станом на 12 березня в Харкові мешкає 1,1 мільйона жителів — це вдвічі менше, ніж до повномасштабного вторгнення.

Також з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в Харкові народилося 2319 дітей.

Варто зауважити, що Харків значно постраждав за 2022 рік. «Дуже багато потрібно відновити, і ми працюємо, щоб відновити ті пошкодження, які наніс російський агресор. Зараз десь 150 тисяч харків’ян без даху над головою», — розповів міський голова Харкова Ігор Терехов.

Крім того, установи Харкова вже прийняли у своїх гуртожитках 4 тисячі ВПО, 90% з них — жителі Харківської області. Загалом у регіоні зареєструвалися понад 485 тисяч переселенців.

Читати також:

  • 82% української молоді зазнали втрат через війну 
  • Попри війну, близько третини українців задоволені своїм життям — опитування
  • Українці досі слухають музику російських виконавців — опитування
  • Більшість українців не збираються у відпустку цього року — опитування

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.