Поранення від вибуху отримали чоловік та жінка, їх шпиталізували, повідомляє поліція Харківської області.

5 червня поруч із селом Потихонове Вільхуватської громади Куп’янського району на вибуховому пристрої підірвався трактор. У результаті вибуху 58-річний чоловік та 51-річна жінка отримали поранення.

Наразі вирішується питання про відкриття кримінального провадження за статтею 438 (порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України.

За даними Харківської прокуратури, станом на березень 2023 року через вибухи мін загинуло 1818 людей, з них 74 дитини. Поранено 2751 особу, серед них 216 дітей. 

Найчастіше люди підриваються на міні «Пелюстка»

Вона вважається найнебезпечнішою. Міна непомітна через свій розмір та колір: може бути зелена або темно-коричнева. Ворог замінував майже всю територію деокупованої Харківщини цими вибухонебезпечними предметами.

Куди звернутися, якщо на приватних територіях знайшли вибухонебезпечний предмет або щоб обстежили території?

  • Залишити заявку через застосунок ДСНС;
  • Через застосунок MineFree;
  • Зателефонувати за номером 101 або 102.

Читати також:

  • У Золочівській громаді трактор підірвався на міні. Водій трактору не постраждав, а сама техніка зазнала незначних ушкоджень. Поле перед обробкою землі обстежували сапери. 
  • У Харківський області триває розмінування забруднених територій. Першочергово сапери обстежують лінії електропередач та об’єкти критичної інфраструктури.Всього на території області залишається близько 10 000 кілометрів замінованих електромереж.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.