Обвинувачені отримали як умовні, так і реальні строки позбавлення волі до 5 років.

За минулий рік в Україні до відповідальності притягнули 1 274 військовозобов’язаних, які ухилялися від мобілізації. Це третина від усіх обвинувачених від самого початку війни у 2014 році. Про це повідомили в Опендатаботі з посиланням на судовий реєстр «Бабуся».

«3 746 вироків ухилянтам сумарно було ухвалено від самого початку війни у 2014 році. Третина з них припадає на 2023 рік. Обвинувачені отримали як умовні, так і реальні строки позбавлення волі до 5 років», – ідеться в повідомленні.

За даними реєстру, перший пік покарань трапився у 2015 році: тоді було ухвалено 1 596 вироків. Далі їх кількість поступово спадала, досягнувши 8 доведених до кінця справ у 2021 році. Проте вже в перший рік великої війни таких справ побільшало у 20 разів — до 220 вироків.

Торік кількість справ зросла у п’ять разів. 60 кримінальних проваджень завершилися реальним ув’язненням. 

Судові справи про ухилення від мобілізації / Інфографіка: Опендатабот

Наприклад, у вересні 2023 року військовозобов`язаний пройшов медкомісію, отримав повістку, але не прийшов до пункту збору. Як наслідок він отримав вирок про позбавлення волі на 3 роки.

120 вироків ухилянтам вже було винесено у січні 2024 року. Це вже  54% від загальної кількості вироків за цією статтею за увесь 2022 рік.

У Харківській області двоє чоловіків отримали по три роки ув’язнення за ухилення від мобілізації. Це мешканці Близнюків та Краснограду. У суді обвинувачені визнали свою провину.

Читайте також

  • Київський окружний суд визнав винним 31-річного чоловіка в ухиленні від призову на військову службу під час мобілізації. Йому призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 3 роки.
  • Служба безпеки України підозрює лікаря з Харкова, який підозрюється у сприянні ухиленню призовників від мобілізації.