На околицях Ізюма Харківської області 57 загиблих із масового поховання не вдалося ідентифікувати.

Про це повідомив речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко в коментарі для Укрінформ.

«57 осіб, на жаль, ідентифікувати не вдалося. Щодо ще 58 особах встановлені анкетні дані, але немає родичів цих загиблих, щоби провести ДНК-експертизу», — сказав Чубенко.

Від додав, що понад 20 загиблих мають ушкодження у вигляді переломів різних частин тіла, 15 — були застрелені, у 23 були переломи щелеп, кісток голови, рук, ребер.

«Під час огляду ексгумованих тіл експерти виявили в 15 жертв вогнепальні поранення, у 87 — вибухові травми, у щонайменше 15 — ознаки катувань (зокрема, вони знайдені зі зв’язаними руками, мотузками на шиї), у 23 — переломи щелеп, кісток голови, рук, ребер», — зазначив речник.

За його словами, правоохоронці з експертами оглядали місце понад 100 разів, було призначено більш як 450 різних експертиз для встановлення причин смерті, наявності тілесних ушкоджень, а також особливих ознак, які можуть допомогти в ідентифікації.

В Ізюмі працювали сучасні ДНК-лабораторії, які відчутно прискорили ідентифікувати ексгумовані тіла. Виїзна лабораторія і зараз допомагає зібрати додаткові зразки. Станом на початок червня 2023 року 66 тіл не впізнали досі.

Читайте також

  •  На місці Ізюмського масового поховання з’явилася пам’ятна табличка.
  • На Харківщині з початку повномасштабної війни загинуло понад 2000 цивільних.