Демонтажні роботи багатоквартирного житлового будинку в Ізюмі на Харківщині спочатку планували провести за адресою: вулиця Хлібозаводська, 3, проте пізніше скасували закупівлю через аномальну низьку ціну – один з учасників запропонував 4,2 млн грн та не обґрунтував таку ціну.
- Демонтувати будинок спочатку планували до 31 грудня 2024 року. Тендер проводило Управління житлово-комунального господарства Ізюмської міської ради.
Журналіст Ґвари звернувся до Ізюмського міського голови Валерія Марченка щодо того, чи планують зносити цей будинок та проводити ще один тендер.
«Так, планується [прим.авт. – проведення повторної публічної закупівлі]. Тендер відмінили через помилки – туди не включили техогляд та авторський нагляд. Менша сума буде на самі роботи. Там буде будуватися фондом Баффета приміщення. Фонд Баффета вибрав там місце», – коментує мер Ізюма Валерій Марченко.
На уточнювальне запитання журналіста щодо того, чи є в Ізюмі ще вільна територія для будівництва такого проєкту без демонтажу цієї п’ятиповерхівки, адже поруч з будинками на Першотравневій та Хлібозаводській є вільна територія, мер Ізюма відповів, що дійсно територія така є, проте на території громади іншого більше місця для проєкту фонду Баффета немає.
На питання щодо того, який сам це проєкт, очільник Ізюма не відповів, він також не деталізував суму коштів, які планують вкласти в цей об’єкт, але зазначив, що сума тендеру буде переглянута і становитиме близько 5 мільйонів гривень.
Ґвара звертатиметься до Фонду Баффета, аби дізнатися більше про цю інвестицію в Ізюмі на Харківщині.
Що відомо про цей будинок в Ізюмі
Російська армія обстрілювала будівлю на вулиці Хлібозаводській з авіації. Хоча масових жертв, як у сусідньому будинку по Першотравневій, 2, за цією адресою не зафіксували, але були і загиблі, і поранені.
Обидві п’ятиповерхівки зазнали масштабних руйнувань по всій площі. Після звільнення Ізюму в вересні 2022 року працівники ДСНС оглядали цей район та не знайшли жодного уцілілого будинку.
Ізюм на Харківщині звільнили від російської окупації 10 вересня 2022 року. Місто перебувало в окупації 162 дні – від початку квітня 2022 року. Коли Збройні Сили України звільнили Ізюм, тут знайшли масові поховання місцевих жителів і численні катівні, які облаштували окупанти. За даними Ради Нацбезпеки, за час вторгнення Росії в Україну Ізюм зазнав найбільше авіаударів — 476. Відомо, що близько 80 % житла в місті зруйновано.
Більше про місто
«Є необхідність стерти все з мапи міста, що пов’язано з тоталітаризмом та радянщиною»: віцемер Ізюма Володимир Мацокін. Ізюм на Харківщині шість місяців перебував під російською окупацією, його житлова забудова знищена на 80%. Зруйновані ліцеї, дитячі садочки та лікарні.
«Якщо рай на землі є, то він в Україні»: як відновлюється деокупований Ізюм. У вересні 2022 року, коли Збройні Сили України звільнили місто, тут знайшли масові поховання місцевих жителів і чисельні катівні, які облаштували окупанти.
«Обрії Ізюмщини»: як локальні журналісти розповідали правду про регіон, ризикуючи життям. Друковані видання є важливим джерелом, оскільки українські інтернет-провайдери і телебачення лише частково покривають звільнені території, а у захоплених регіонах не діють зовсім.