Згідно з даними ХОВА, за час війни система сповіщення почала працювати у 36 разів швидше.

Наразі в Харкові задіяно 254 сирени та 185 в області. Час сповіщення мешканців від отримання сигналу про небезпеку складає близько 5 секунд. Про це під час брифінгу повідомив заступник начальника Харківської обласної військової адміністрації Євген Іванов.

«Ми працюємо над тим, щоб зменшити час ввімкнення тривоги. До початку повномасштабного вторгнення строк запуску тривоги був до 3 хвилин. Сьогодні тим обладнанням, яке в нас є, ми працюємо на максимум. Тривога вмикається після сигналу про небезпеку через 5 секунд», – ідеться в повідомленні.

Основною проблемою, розповідає Євген Іванов, є стан системи оповіщення, яка була збудована ще у 60-х роках минулого століття.

«Ці системи збудовані давно. Раніше їх вмикали раз на декілька місяців для перевірки. А коли з’явилася потреба вмикати оповіщення десятки разів на день, фактично система перестала працювати на четвертий день», – розповів він.

Завдяки міжнародним партнерам до області було поставлено 90 електросирен з блоками управління. Також більшість систем в області перевели з кабельних каналів зв’язку на мобільний стільниковий зв’язок. Це дало можливість оголошувати тривогу швидше.

У перші дні, розповідають у ХОВА, було прийняте рішення розміщати пункти управління, які стежили за переміщенням пускових установок та передавали інформацію до відповідних служб, і лише після цього вмикалася тривога. Зараз же від виявлення небезпеки до оповіщення населення проходять лічені секунди.

Нагадаємо, 26 січня, під час позачергової сесії Харківської міської ради було ухвалене рішення про створення диференційованої системи оповіщення про повітряну тривогу в місті.

Читайте також

  • Харківщина в трійці областей за кількістю повітряних тривог.
  • На Харківщині працюють над вдосконаленням оповіщень повітряної тривоги.
  • Харкову потрібен розподіл повітряних тривог — Терехов.