На річках встановлюють загородження та застосовують сорбенти.

На Харківщині продовжують ліквідовувати наслідки обстрілу 9 лютого, через який стався витік на нафтобазі. Аби небезпечні речовини не розповсюджувалися у водоймах області додаткові бонові загородження встановлюють на річках Немишля та Уди. Про це сьогодні, 20 лютого, повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації.

«Усі профільні служби працюють цілодобово, аби не допустити потрапляння нафтопродуктів до річки Сіверський Донець. Триває щоденний моніторинг стану та якості води. Наразі небезпечних речовин в питній воді не виявлено», – зазначив голова ХОВА Олег Синєгубов. 

Минулого тижня на водних об’єктах регіону було встановлено більше 250 метрів бонових загороджень. Зараз профільні служби отримали ще близько 150 метрів бонових загороджень і встановлюють їх в місцях найбільшого скупчення нафтопродуктів. 

Бонові загородження на річці / Фото: ХОВА

Водночас на водних об’єктах продовжують застосовувати сорбенти. Загалом до забруднених річок висипали понад 4 тонни засобів.   

До ліквідації наслідків долучилися іноземні партнери. Посольство Швейцарії готове допомогти із додатковим запасом сорбентів.

Витік нафтопродуктів у водойми Харкова та області спричинений російським обстрілом «шахедами» нафтобази. Паливо з нафтобази у Харкові потрапило у житловий сектор та далі у річки Харківщини через руйнування резервуарів. Поліція відкрила кримінальне провадження: слідство має встановити, чи законно нафтобаза розташована поблизу житлових будинків, яка максимальна кількість палива законно могла бути там та хто її власник.

«Внаслідок ударів російськими «шахедами» по нафтобазі за тими даними, які нам дала держекоінспекція, витекло близько 3 000 тонн нафти, яка потрапила у річки Харківщини – це річки Уди, Лопань, Немишля та Харків. Нафта забруднила ґрунти та водойми навколо території влучання. Приблизно площа водної поверхні забрудненої нафтопродуктами складає 780 000 м²», – розповів очільник Міндовкілля Руслан Стрілець.

Що відомо про російський обстріл Харкова 9 лютого

У ніч з 9 на 10 лютого з 22:44 до 22:49 у Немишлянському районі Харкова пролунала серія вибухів. Тоді шахеди влучили у базу нафтопродуктів. Пальне, що розливалося по вулицях, змішалося зі снігом і поширилося течією вниз до житлових будинків.

У приватній садибі по вулиці Котельній під час пожежі загинула родина Путятіних з п’яти осіб: чоловік із дружиною та троє їхніх дітей (старшому сину Олексію було 7 років, середньому Михайлу – 4 роки, найменшому – Павлу – 10 місяців). Старший та молодший хлопчики знаходилися біля мами. Вона з двома синами намагалася врятуватися у ванній, обіймаючи дітей. За декілька будинків по цій же вулиці загинуло подружжя Манойло (65 та 66 років). Чоловік був паралізованим, а його дружина, хоча й мала інвалідність, але могла ходити.

Усіх сімох обгорілих тіл знайшли на місці пожежі протягом наступного дня, а для встановлення остаточних висновків знадобилася ДНК-експертиза.

Читайте також