На лінії Куп’янськ — Сватове — Кремінна з обох боків тривають обмежені наступальні операції, повідомляють в американському Інституті вивчення війни станом на початок вересня.

«Російські війська продовжували обмежені наступальні операції, але не зробили жодного підтвердженого просування. Український Генштаб повідомив, що російські війська вели безрезультатні наступальні дії поблизу Новоселівського (15 км на північний захід від Сватового) та Новоєгорівки (16 км на південний захід від Сватового)», — зазначено в повідомленні.

Новоєгорівка на Луганщині / Мапа: deepstatemap.live

Російська сторона стверджує, що досягла невизначених успіхів поблизу Синьківки, Петропавлівки та Вільшанів, хоча ці твердження поки не були підтверджені незалежними джерелами.

Російські війська також повідомили про захоплення невизначеного українського опорного пункту на Куп’янському напрямку. Однак, інформація щодо цього події також підлягає перевірці та підтвердженню.

За даними Генштабу України та українських джерел, українські сили здійснили обмежені невдалі наземні атаки вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Проте російська сторона вказує, що їхні війська відбили чотири українські контратаки на Куп’янському напрямку.

Керівник Головного управління розвідки України Кирило Буданов повідомив про розгортання російською армією новоствореної 25 резервної армії. Це зроблено для того, щоб перемістити підрозділи з передової в Луганській області для захисту південної України від можливого українського контрнаступу.

За інформацією від Буданова, російські війська розмістили 25-у армію на Куп’янському напрямку, замінивши підрозділи 41-ї бригади, які почали передислокацію на південь України. Ймовірно, ці підрозділи воювали без ротації та деградували, зазначають в ISW.

«Такі дії свідчать про те, що російське командування розгорнуло недостатньо численну та не дуже ефективну 25-у ОВС в Луганській області, щоб звільнити більш ефективні підрозділи 41-ї ОВС для захисту південної України», — йдеться у звіті.

Читайте також

В районі Новоєгорівки Луганської області тривають бої, повідомляють у телеграм-каналі розробників онлайн мапи бойових дій DeepStateMap. «Важкі бої йдуть північніше Новоєгорівки за висоту 190.8. Сили Оборони знищили там шість танків. Попри це, кацапи [росіяни — ред.] продовжують там тиснути, підводять техніку та вводять свіжі підрозділи», — зазначено в повідомленні.