Рада ЄС досягла згоди щодо законодавчого пакета, який дозволить ЄС надати Україні фінансову допомогу протягом 2023 року у розмірі 18 мільярдів євро.

Пакет передбачає структурне рішення щодо фінансової підтримки України у 2023 році. Сума, яка буде надана Україні, становитиме 18 млрд євро, а кредити матимуть 10-річний пільговий період. Пропозиція була ухвалена Радою ЄС за письмовою процедурою, а вже у четвер її має затвердити Європарламент.

Держави-члени покриють більшу частину відсоткових витрат коштом зовнішніх цільових надходжень. Гарантії за цими запозиченнями надаватимуться або з бюджету ЄС, або державами-членами.

«Україна може розраховувати на ЄС. Ми продовжуватимемо підтримувати Україну, в тому числі фінансово, стільки, скільки буде потрібно. Законодавство, яке ми ухвалили, означає, що Україна може розраховувати на регулярну фінансову допомогу від ЄС протягом 2023 року», – Збінек Станюра, Міністр фінансів Чехії.

Метою програми є надання короткострокової фінансової допомоги, фінансування нагальних потреб України, відновлення критично важливої інфраструктури та початкова підтримка сталого післявоєнного відновлення з метою підтримки України на шляху до європейської інтеграції.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.