Державна компанія «Нафтогаз України» в останній день пільгового періоду 26 липня не виплатив власникам євробондів борги облігацій, а це означає дефолт компанії.

Про це повідомляється на сторінці «Нафтогазу» у Facebook .

Уряд пішов на дефолт за єврооблігаціями «Нафтогазу». Сьогодні, 26 липня 2022 року, сплив термін виплат НАК «Нафтогаз» держателям єврооблігацій. – йдеться у повідомлення.

У своєму офіційному листі до уряду національна компанія вказала на наявність на її рахунках коштів, достатніх для виплат за єврооблігаціями, а також описала ризики й негативні наслідки для «Нафтогазу» та країни у випадку «жорсткого дефолту» за єврооблігаціями компанії.

Таким чином, фактично компанія мала кошти для виплати за борговими зобов’язаннями, проте уряд не узгодив таку виплату і просив про реструктуризацію.

Важко зробити прогноз щодо того, чим завершиться конфлікт між кабміном та керівництвом «Нафтогазу». Подейкують, що це може стати причиною відставки управління компанії.

Нагадаємо, раніше дочірня компанія «Нафтогазу» «Нафтогазбезпека», у квітні 2022 року придбала сім броньованих позашляховиків Toyota Land Cruiser 200 сумарною вартістю 950 тисяч євро.