Уряд України офіційно визначив розташування для Національного військового меморіального кладовища.

Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, меморіальне кладовище буде розміщене на двох земельних ділянках у Гатненській територіальній громаді Фастівського району Київської області.

23 лютого 2024 року Уряд виділив на будівництво та функціонування Національного військового-меморіального кладовища 515 мільйонів гривень на 2024 рік. За попередньою інформацією, воно мало розташовуватися у селі Гатне Київської області.

Відомо, що 8 листопада Верховна Рада не підтримала в першому читанні законопроєкт №9676 щодо особливостей розміщення Національного військового меморіального кладовища. Тоді, його планували збудувати у селищі Биківня Київської області, а до цього на Лисій Горі у Києві.

У другому читанні Верховна Рада проголосувала за законопроєкт про створення кладовища, новим місцем обрали село Гатне Київської області.

Національне військове меморіальне кладовище передбачає цілий комплекс споруд та площ, зокрема:

  • військове кладовище на 50 тисяч поховань;
  • колумбарій;
  • ритуальна будівля та інші необхідні споруди для організації почесних поховань;
  • музейний комплекс.

За словами колишньої міністерки в справах ветеранів Юлії Лапутіної, прикладом для створення українського меморіалу може стати Арлінготнське кладовище в США, про це вона розповіла в інтерв’ю CNN.

Арлінгтонський національний військовий цвинтар знаходиться в штаті Вірджинія в США. Там нараховують 400 тисяч могил на площі понад 250 гектарів: поховані учасники війн, президенти, голови Верховного суду, астронавти.

Кладовище створили під час громадянської війни в США, йому вже понад 150 років. Комплекс включає меморіальний міст, меморіальну дорогу, амфітеатр, колумбарій. Цвинтар поділений на 70 секцій: є окремі секції для загиблих після подій 2001 року, медсестер чи капеланів.

Читайте також

Нагадаємо, 28 квітня, президент Володимир Зеленський відповів на петицію про створення Національного пантеону Героїв України в парку «Аскольдова могила» у Києві. Він підтримав створення меморіалу героїв та зазначив, що Мінкульт та Інститут національної пам’яті вже опрацьовують концепцію ініціативи.

24 березня петиція набрала необхідні 25 тисяч голосів за три дні з моменту публікації. Її створила Аліна Михайлова, парамедикиня та наречена загиблого українського військового та Героя України Дмитра Коцюбайла «Да Вінчі». Його поховано на Аскольдовій могилі.

Михайлова пропонує створити меморіальний комплекс на Аскольдовій могилі. Там відбуватимуться почесні поховання та увічнюватимуться видатні історичні діячі України, що здійснили героїчні вчинки в боротьбі за Незалежність країни.

Крім цього, дівчина наголошує на важливості перепоховання на Аскольдовій могилі в Києві видатних особистостей, як Степан Бандера, Євген Коновалець, Симон Петлюра, Павло Скоропадський тощо.

На Аскольдовій могилі похований легендарний військовий та комбат Дмитро Коцюбайло «Да Вінчі». Він загинув 7 березня 2023 року під Бахмутом. Як прощалися з Героєм України дивіться в нашому матеріалі.