Ніч на 18 серпня стала однією з найбільш трагічних для Харківщини за весь час війни. Армія рф завдала масованих ракетних ударів по Харкову. Під ударом російських терористів знову опинилися спальні райони з цивільними людьми.

«Близько 21:30 російська ракета, імовірно «Іскандер», влучила у триповерховий житловий будинок в Салтівському районі. Будинок майже повністю зруйнований, сталася масштабна пожежа. За останніми даними, під завалами загинули 7 людей, 17 – поранені, в тому числі 11-річна дитина», повідомив начальник Харківська ОВА Олег Синєгубов.

Фото: Олексій Єрошенко
Фото: Олексій Єрошенко
Фото: Олексій Єрошенко
Фото: Олексій Єрошенко
Фото: Олексій Єрошенко
Фото: Олексій Єрошенко
Фото: Олексій Єрошенко
Фото: Олексій Єрошенко

Уже о 4:30 ранку росіяни запустили ще 8 ракет з Бєлгороду в напрямку області. В результаті пошкоджено будівлі в Холодногірському та Салтівському районах Харкова, зайнялися пожежі.

У Слобідському районі одна з ракет влучила в 4-поверхове приміщення гуртожитку. Будівля частково зруйнована. Станом на зараз 2 людини загинули, 18 – отримали поранення, в тому числі 2 дитини.

Загалом протягом доби рятувальники здійснили 31 оперативний виїзд, з яких: на ліквідацію пожеж спричинених військовими діями — 6, інші — для проведення аварійно-рятувальнних робіт та надання допомоги населенню, комунальникам і поліції.

За фактами ракетних ударів по цивільним будинкам прокуратурою розпочато досудове розслідування у кримінальних провадженнях за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України).