Щоб зробити українську мову престижною і цікавою Тетяна Монахова стверджує, що потрібно розвивати українську реп культуру. Вона виступає за появу україномовного культурного продукту в сферах, де він зараз відсутній. Відстоювала цю позицію на круглому столі на тему: “Мова об’єднує, різноманітність збагачує” 21 лютого у Києві.

Тетяна Монахова – уповноважена з захисту державної мови, доктор філологічних наук, доцент, автор понад 40 наукових публікацій, серед яких: “Народництво, модернізм і постмодернізм в лінгвістиці”, посібника “Дискурсивна риторика”, “Українська діалектологія”, “Культура української мови”.

“До того часу, поки українська мова не поширитися на всі сфери, не тільки суспільного, життя, до того часу, поки в Україні не буде нормальної реп-культури українською мовою, якісного репу українською мовою, молодь сидить в YouTube, і поки не буде стендаперів і коміків українською мовою, популярних YouTube-каналів, до того часу ми залишаємося в такому офіційному стані, коли закон про мову регулює суспільні сфери спілкування” – сказала Тетяна.

Зазначила: «Українська мова повинна бути престижною, вигідною та цікавою, саме тоді її можна буде «просунути», як зараз каже молодь» – каже Тетяна.

В Україне вже потрохи з’являються реп виконавці, наприклад:

  • Alyona Alyona
  • Alina Pash
  • Yarmak