Співзасновник monobank та розробник безпілотника «Довбуш» Володимир Яценко оголосив конкурс для розробників та операторів українських безпілотників.

«Сьогодні прочитав новину, що бункерний упир вагається щодо участі у параді на червоній площі 9 травня. Щось йому боязно. Тож закликаю усіх, хто має відношення до виробництва БПЛА — давайте йому створимо “свято”», — закликав Яценко.

Які умови?

Премію у 20 мільйонів гривень отримає український виробник безпілотників, чий літак долетить і приземлиться на Червоній площі у Москві 9 травня. На крилах «пташки» повинно бути українське гасло. Наприклад, «Слава Україні», «Героям Слава» тощо.

Бізнесмен сподівається, що виграш справедливо розділять між виробником та військовими операторами, які вдало виконають завдання. Та він піде на вдосконалення БПЛА.

20 мільйонів — не кінцевий розмір премії. Кожен охочий може долучитися до винагороди українським розробникам за посиланням.

БПЛА «Довбуш»

Володимир Яценко додав, що «Довбуш» також намагатиметься завітати на парад. Втім, він буде летіти поза конкурсом, «щоб це не виглядало як гра у власні ворота».

Цей дрон почали розробляти майже від початку повномасштабної війни. Взимку вдалося розгорнули виробництво БПЛА в одній з країн Європи. Найсучасніше обладнання та програмне забезпечення зробило «Довбуш» практично непомітним для російських засобів ППО та радіоелектронної боротьби. Втім, безпілотний вийшов чутливим до погодних умов — снігу, дощу та туману.

Наразі ЗСУ поставляють розвідувальний дрон «Довбуш Т10», але незабаром планують створити ударну модифікацію.

  • Безпілотник Bayraktar з українським двигуном успішно пройшов випробовування.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.