Розвідники тестуватимуть український безпілотник SpyGun в умовах бойових дій, повідомили в Міністерстві оборони України.

Безпілотник SpyGun призначений для глибинної розвідки, але за необхідності його можна використовувати й для коригування вогню. Він складається з двох літальних апаратів та наземної станції управління. Його розробили за ініціативи підприємця і волонтера Юрія Голика та військовослужбовця ЗСУ Сергія Стаховського.

SpyGun має вбудовану систему автоматичного повернення до точки зльоту, а також високі аеродинамічні характеристики, що дозволяють йому ефективно розплановувати маршрути, навіть з вимкненими двигунами, що зберігає заряд акумулятора.

Тривалість безперервного польоту без посадки становить від 2 до 2,5 годин, максимальна висота польоту — 1500 метрів, робоча висота — 500-600 метрів, а швидкість досягає 90 км/год. Камери SpyGun включають курсову онлайн-камеру та камеру GoPro, а фото та відеозаписи зберігаються на бортовому носії.

Завдяки сучасній системі радіокерування з високим рівнем захисту від перешкод РЕБ літак-розвідник здатен працювати на дальності до 50 км.

«БПЛА SpyGun відносно недорогий та швидкий у виробництві з простим дизайном корпусу, що надає “Шпигуну” непомітності в небі під час роботи», — зазначили в міністерстві.

Читайте також

  • «Люті пташки» у Харкові: пів сотні українських виробників показали БПЛА. Це вже четверта подія такого рівня: раніше демо дні провели у Києві, Львові та Дніпрі. 
  • Харківські розробники відкривають школу підготовки операторів безпілотника Sirko. БпЛА Sirko, створений харківськими розробниками, пройшов випробовування та отримав сертифікацію. Тепер розпочинає роботу школа підготовки операторів по його експлуатації.
  • У Харкові розпочала роботу школа пілотування FPV-дронами. Школа FPV-дронів у Харкові охоплює всі теоретичні, технічні та практичні знання, щоб забезпечити безпеку пілота, неушкоджену техніку та успішно виконане бойове завдання.