БпЛА Sirko, створений харківськими розробниками, пройшов випробовування та отримав сертифікацію. Тепер розпочинає роботу школа підготовки операторів по його експлуатації.

Про це розповіли під час брифінгу голова наглядової ради «Науково-виробничої компанії Skyassist Ігор Криничко та Юрій Калагушкін, полковник запасу.

Паралельно розробці літального апарату, працювали над школою для підготовки операторів, каже Юрій Калагушкін.

«Школа якісно готує операторів і в цьому вже переконалися у військових частинах, де на озброєнні знаходиться розробка «Сірко», — зазначив він.

За словами Ігора Криничко, школа є безплатною. Програма школи розроблена конкретно цього тактичного літака, функціоналом якого є розвідка та керування.

«Я не можу сказати, що в нас дуже велика школа, але вона є безкоштовною, тобто не є бізнесом для нас. Вона створена саме для того, щоб навчити людей використовувати цей літальний апарат по максимуму», — каже Ігор Криничко.

Наразі школа складається з трьох людей. На тиждень виходить навчати від 5–7 екіпажів. До школи приїжджають уже з певним досвідом. «Навчання проходить у два етапи: спочатку уроки, підготовка до керування, теорія, а потім, коли бійці отримують сертифікати, їх допускають до практичної частини».

Також у школі навчатимуть як правильно керувати дроном, більш детально розкажуть про інженерні знахідки, як можуть стати в пригоді та про бойовий одяг.

У планах зробити філіал школи також у самому Харкові, додав голова наглядової ради «Науково-виробничої компанії Skyassist.

«Сірко» — це тактичний розвідник літакового типу або БпЛА з нерухомим крилом. Він забезпечує розвідкою відстань до 30 кілометрів.

Читайте також

  • Як у Харкові презентували новий дрон «Сірко» – фото.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!