Найбільша щоденна газета Німеччини «Süddeutsche Zeitung» відзначила книжку «Війна, що змінила Рондо» Романи Романишин та Андрія Лесіва.

Про це йдеться в пості Українського інституту книги.

Книжка творчої майстерні «Аґрафка», яку перевидало німецькою видавництво Gerstenberg Verlag у перекладі Клаудії Дате й Оксани Семенець, стала однією з 12 найкращих книжок для дітей і підлітків, виданих німецькою у 2022 році.

«Українське авторське подружжя Романа Романишин та Андрій Лесів не бояться складної теми війни. За допомогою ніжних малюнків і текстів вони знаходять слова для того, що важко пояснити дітям», — розказує видання про цю книгу у своєму списку.

Книжка-картинка розповідає про сліпуче місто Рондо, де співають різнобарвні квіти та живуть добрим життям разом з паперовими пташками та людьми-лампочками. Але раптом темніє, в’їжджають танки, горять будинки. І раптом – війна. І найстрашніше, що війна сіє чорні квіти, які мають колючки, і змушує замовкнути барвисті квіти.

Українське авторське подружжя Романа Романишин та Андрій Лесів / instagram.com/bookinstitute.ua

Звісно, посилання на сьогодення зрозуміле, але в ілюстрованій і частково колажованій книзі сучасні події не згадуються. Зрештою, ніжні герої та героїні знаходять вихід, але назавжди залишаються зі шрамами війни.

  • За кордоном понад 280 тисяч українських книжок роздали безоплатно дітям у рамках проєкту «Українським дітям — українську книгу».

Читайте українські книжки, підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.