За перше півріччя 2023 року українці відкрили близько 134 тисяч нових справ.

За червень 2023 року українці відкрили 31 477 ФОПів. Це рекордна кількість нових підприємців за останні три роки. Для прикладу, востаннє більше 30 тисяч ФОП було зареєстровано у червні та липні 2020 року. Загалом в Україні за перше півріччя було відкрито на 70% більше ФОПів, ніж за увесь 2022 рік. Про це повідомляє Опендатабот.

Найбільш популярною сферою під час великої війни стала роздрібна торгівля, але як і раніше вистачає тих, хто вирішив працювати в сфері ІТ.

У Харкові за пів року зареєстрували 9479 ФОПів. За даними Харківської міськради січня по травень цього року свій бізнес офіційно зареєструвати майже п’ять тисяч ФОПів. Отже, лише за червень у місті кількість підприємців зросла майже на 50%, порівняно з усім півріччям.

Географія ФОПів / Дослідження Оендатабот

«Найбільш затребувані сфери, у яких відкриваються нові справи, не змінюються. Як торік, у першій половині 2023-го перше місце посіла роздрібна торгівля — нею офіційно почали займатися більше 38 тисяч українців. Другим за популярністю залишається КВЕД «Комп’ютерне програмування, консультування та пов’язана з ними діяльність», який був найпопулярнішим до початку великої війни. Цьогоріч у цій сфері власну справу вже розпочало вже 12 тисяч підприємців», – ідеться в повідомленні.

Замикає трійку «Надання інших індивідуальних послуг» — у цій сфері розпочали працювати більше 8 тисяч ФОПів.

Читати також:

  • Понад 80% компаній в Україні працюють у довоєнному режимі – опитування.
  • Верховна Рада скасувала 2 % податку для ФОП із серпня.
  • Через Дію можна закрити ФОП — Федоров.