На сайті Президента України з’явилася петиція, щоб надати звання заслуженого артиста України харківському письменнику Сергію Жадану.

Заява опублікована 23 січня від імені Анастасії Лавриненко. У тексті пояснюється, що Сергій Жадан має значний вплив на культуру та розвиток у різних галузях мистецтва, є фронтменом музичних гуртів та активним громадським діячем. За свою творчість неодноразово отримував нагороди як в Україні, так і за кордоном.

З 2014 року засуджував воєнні злочини Росії та активно допомагає українським військовим та волонтерам.

«І не припиняє робити й у час повномасштабної війни. Майже всі кошти з його тодішніх літературних вечорів, заходів і концертів йдуть на благодійність та допомогу ЗСУ», — зазначає авторка.

Аби Володимир Зеленський розглянув пропозицію необхідно, щоби петиція набрала не менше 25 000 підписів за три місяці з дня її опублікування.

  • Раніше письменника нагородили відзнакою «За сприяння Збройним силам України».
  • Сергій Жадан отримав Schwarzkopf Europe Prize за підтримку демократичних цінностей.
  • Також харківський діяч здобув польську нагороду імені Серхіо де Молла. Цією премією відзначають у Польщі за вагомий внесок у боротьбу за права людини, названа на честь бразильського дипломата Серхіо Віейра де Молла, що більше 34 років працював в ООН.

Підписуйтеся на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.