У рейтингу військової могутності Global Firepower (GFP) 2023 року Збройні Сили України піднялися з 22 на 15 місце.

На сайті GFP зазначають, що ЗСУ показали великий прогрес у нарощуванні воєнної могутності. В рейтингу Україна обійшла такі країни як: Іран, Ізраїль, Австралію, Саудівську Аравію, Іспанію, Тайвань та Німеччину.

«Оскільки Україна продовжує захищатися від Росії, вона збільшила свій бойовий потенціал за поточний рік, у тому числі завдяки фінансовій та військовій підтримці з боку Заходу. 2023 рік виявиться вирішальним у розвитку кровопролитного російсько-українського конфлікту, оскільки напруга та вимоги тривалої війни проти більшої сусідньої держави зрештою дадуть про себе знати», — зазначається на офіційному сайті GFP.

За підсумками 2022 року до п’ятірки найсильніших армій світу входять США, Росія, Китай, Індія та Великобританія.

Тим часом британські політики закликали до створення трибуналу для Росії за зразком Нюрнберзького.

«Ми пропонуємо створити спеціальний трибунал, зосереджений на злочині агресії. Спеціальний трибунал має бути створено на тих самих принципах, якими керувалися союзники в 1941 році, для розслідування актів агресії Росії (з допомогою Білорусі) проти України та встановлення, чи є вони злочином агресії», – йдеться в заяві, яку підготували колишній прем’єр-міністр Великої Британії Гордон Браун та британський юрист Філіп Сендс.

Гордон Браун. Фото: Global Look Press

Пропонують судити не тільки Володимира Путіна, а й членів Ради Безпеки Росії, Білорусі (яка допомагає Росії), а також інших лідерів, причетних до війни.