У програмі фесту театральні вистави – вертепи харківських, київських акторів та дійство, що створене у співпраці Харківського та Львівського театрів ляльок.

Планують показати анімації вертепів, концерт хорової музики, лекцію, майстер-клас з колядок та щедрівок, а також виставки й перегляд фільму.

Різдвяний мініфест «ВертепСхід» у Харкові / Олександр Магула, Ґвара Медіа

«Для нас важливо, що тема Різдва, традиційного Вертепу об’єднує митців з різних міст – Харкова, Києва, Львова. Фестиваль синтезує сучасне театральне, візуальне мистецтво, музику та українську традиційну культуру.
Христос народжується щорічно, і народжується в Україні, яка зараз розтерзана війною. І це дає натхнення продовжувати жити, продовжувати творити, дає віру в неодмінну перемогу Світла та Добра», — додають організатори мініфестивалю.

Відкриття різдвяної виставки під кураторством Дар’ї Хрісанфової / Олександр Магула, Ґвара Медіа

8 січня відбудуться такі події:

  • 12.00. – «Рай розвився!». Колядки та щедрівки Слобожанщини з Катериною Курдіновською та робимо різдвяних дідухів разом з Дар’єю Кушніренко.
  • 13.30. – лекція Яни Партоли «Різдвяний вертеп» Леся Курбаса: синергія традицій та авангарду»
  • 15.00. – «Музика Різдва». Концерт хору Схід Опера
  • 16.30. – вистава «Вертеп» Незалежної компанії київських лялькарів «Вартові казок»
  • 18.30. – вистава «Нехай щастить» Харківського державного академічного драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка (на сцені театру, вул. Сумська, 9).
У Харкові триває різдвяний мініфест «ВертепСхід» / Олександр Магула, Ґвара Медіа

Більшість заходів відбуватимуться у приміщені ART AREA ДК (вул. Чернишевська, 13). Додаткова інформація про ВертепСхід та його програма доступна за посиланням.

Проєкт організував Харківський державний академічний театр ляльок імені В. А. Афанасьєва, а партнерами фестивалю виступили Гете-Інститут та Харківський Будинок Нюрнбергу.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.