Україна посилює свій захист завдяки оренді систем протиповітряної оборони від міжнародних партнерів, повідомив речник Повітряних сил Збройних Сил України Юрій Ігнат під час національного телемарафону.

«Зрозуміло, що кожна країна дбає перш за все про власні пріоритети та власний захист. Ніхто своє ППО просто так нам не віддасть. Чому так довго постачають ППО, чому дозовано? Бо немає ППО стільки у світі, щоб взяти й нам віддати одразу», — пояснив Ігнат.

Він також підкреслив, що передача Україні доступу до цих систем впродовж опалювального сезону є важливим позитивним сигналом, який підсилює безпеку країни.

Згадуючи про країни-партнери, які надають чи проводять перемовини щодо надання ППО в оренду, Юрій Ігнат підкреслив конфіденційність цієї інформації, зазначивши, що такі деталі є чутливими та їх розголошення не бажане з боку українських партнерів.

Раніше чільник Головного управління розвідки Кирило Буданов зазначав, що Україну та Росію знову чекає битва за електроенергію. Він додав, що сил і засобів в окупантів достатньо, оскільки останнім часом вони завдали ракетні удари обмежено. Розвідник наголосив, що Україні в першу чергу потрібні засоби для протиповітряної оборони для захисту важливої інфраструктури.

Читайте також

Раніше глава Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов підтвердив, що 11 жовтня російський безпілотник влучив у об’єкт критичної інфраструктури: «Фактично констатуємо, що ми входимо у важкий зимово-останній період, де ворог як і минулого року буде намагатися пошкодити енергетику, інші об’єкти, аби чинити терор місцевого населення».