Виставка «Leica, що бачила Голодомор», яка присвячена 90 роковинам пам’яті жертв Голодомору, відбудеться з 23 до 27 листопада.

«Вперше в Україні та світі відвідувачі зможуть побачити оригінальний альбом з фотографіями Харкова 1933 року та фотоапарат Leica ІІ, яким вони були зроблені», – повідомляють у Міністерстві культури та інформаційної політики України. 

Виставка створена Національним музеєм Голодомору-геноциду за підтримки МКІП і креативного партнера проєкту Інформаційної агенції Postmen.

Фотографії будуть розміщені в залі пам’яті Національного музею Голодомору-геноциду в Києві.

Одне з головних завдань Музею Голодомору є нагадування про українську ідентичність, яку намагалися замінити радянською. Музей передає спогади та інформацію про Голодомор, демонструючи зв’язок поколінь української нації, та зберігає пам’ять про спробу її знищення.

Наміри Москви щодо України не змінилися, а непокараний злочин геноциду знайшов своє продовження у сучасній війні: 90 років тому Харків помирав від голоду, а сьогодні – від російських бомб і куль. 

  • З 10 до 27 листопада у Kunstlerhaus у Відні триватиме виставка українських художників про «непереборну волю до життя, навіть за трагічних обставин».