21 листопада в Київській міській галереї мистецтв «ЛАВРА» відкрився виставковий проєкт «Війна за ідентичність. Сила опірності культури», повідомляє МКІП.

Україна зазнає шалених збитків з перших днів повномасштабної війни. Російська агресія спрямована на нищення всього українського, всього що є національною основою нашого народу.

Кухонна шафка із півником, що вціліла після авіаудару рашистів по будинку у Бородянці на Київщині / mkip.gov.ua

Кухонна шафка із півником, що вціліла після авіаудару рашистів по будинку у Бородянці – особливо впізнаваний експонат виставки. Це один із найвідоміших артефактів сучасної війни.

Олександр Ткаченко відвідав виставковий проєкт «Війна за ідентичність. Сила опірності культури» / mkip.gov.ua

«Українські майдани – це те, що росіянам не збагнути. Але українці знають, що йдеться про захист нашої ідентичності, традицій та цінностей. Одразу після побиття студентів на Майдані з’явилися два відчуття: злості, яке відчувалось у повітрі, а також розпачу. Бо ніхто не знав, що буде наступного дня. А наступного дня був Майдан. Вже тоді почалася війна з росією, яка фактично продовжується сьогодні», – сказав Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України.

Меми та плакати часів війни / mkip.gov.ua

На виставці представлені матеріали, зібрані під час подій, коли українці самовіддано боролись за свободу та право на самовизначення, за право бути частиною європейської сім’ї. Це свідчення руйнувань й, одночасно, спротиву українців, а також промовисті речі, які розказують про міжнародну підтримку. Чимало матеріалів зібрано під час експедицій. У 2014-му це були експедиції на Майдан, а нині – на території, які потерпіли від рашистів.

Виставковий проєкт «Війна за ідентичність. Сила опірності культури» / mkip.gov.ua
  • Місце проведення:  Київська міська галерея мистецтв «ЛАВРА», вул. Лаврська, 7-Б, Київ. Вхід з боку Лаврського провулку через білі ворота.
  • Режим роботи Галереї: Вт. – Сб. 11:00 – 18:00, Нд. 12:00 – 17:00.  Пн. – вихідний. З 22 листопада по 22 грудня вхід за квитками.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.