22 листопада Національний банк України вводить в обіг монету, присвячену видатному українському філософу та письменнику Григорію Сковороді, передає МКІП.

  • На аверсі (передній стороні) монети розміщено: символічний стилізований фонтан, який наповнює водою різні посудини, метафори людини та людської душі. З одного боку, вони всі різного розміру, отже, нерівні. З іншого, – усі вони наповнені, тому рівні. Кожна посудина має різний об’єм, але отримує достатньо води для свого наповнення (пластичне втілення графічного малюнка Г. Сковороди «Нерівна всім рівність…»). Над життєдайним фонтаном «проростають райські» дерева, що формують сад божественних пісень, навколо яких «розтікаються» рядки зі збірки «Сад божественних пісень».
Аверс монети, яка присвячена видатному українському філософу та письменнику Григорію Сковороді / mkip.gov.ua
  • На реверсі монети зображено метафоричну художньо-образну композицію: під деревцем вишні – юнак, який грає на сопілці, поряд – розкрита книга, символічний світ Г. Сковороди; навколо – дзеркальні символічні постаті, що намагаються ухопити філософа, та напис півколом – «світ ловив мене та не спіймав».
Реверс монети, яка присвячена видатному українському філософу та письменнику Григорію Сковороді / mkip.gov.ua

Уже 3 грудня 2022 року, в день народження Григорія Сковороди, Міністерство культури та інформаційної політики, Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти разом із комунікаційною агенцією Postmen та Національним центром «Український Дім» відкривають національний мистецький проєкт «Світ Сковороди».

Номінал монети «Сад божественних пісень» 20 гривень.

  • Нагадаємо, що на Харківщині збирають кошти на відновлення музею Григорія Сковороди. 7 травня 2022 року росіяни знищили Національний літературно-меморіальний музей Г. С. Сковороди, тепер потрібні кошти на його відновлення. Для цього необхідно понад 112 мільйонів гривень.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.