Станом на 1 червня в Харкові зареєстровано 198,7 тисячі внутрішньо переміщених людей.

Про це повідомила Харківська міська рада.

За даними Інтегрованої системи обліку інформації про внутрішньо переміщених осіб, понад 168 тисяч людей (переважно з Харківської та Донецької областей) відповідний статус отримали після 24 лютого 2022 року, зазначив пресслужба.

Серед переселенців, які проживають у Харкові, більша як 11 тисяч мають інвалідність, ще понад 28 тисяч мешкає дітей та 51 тисяча пенсіонерів. Допомогу на проживання отримують 41,4 тисячі людей.

Жителі небезпечних районів Харківської області, які повторно евакуйовуються, можуть поновити статус внутрішньо переміщених осіб та оформити виплати.

Йдеться про тих громадян, які включені до списків евакуйованих, що складає місцева влада. Для включення до цього списку люди, які самостійно виїхали із населених пунктів, де оголошено обов’язкову евакуацію, можуть звертатися до Департаменту соціального захисту населення Харківської ОВА за телефоном гарячої лінії: (066) 283-41-43.

Щоб поновити статус ВПО, потрібно звернутися до ЦНАПу або до управління соціального захисту населення у приймаючих громадах.

Евакуація

У ДСНС розповіли, що евакуація тримає у семи громадах Харківського, Чугуївського та Богодухівського районів. Допомагають вивозити людей рятувальники, поліціянти, волонтери та представники місцевих громад.

Людей подекуди евакуюють броньованим транспортом. Рятувальники працюють в евакуаційних пунктах, які знаходяться поблизу зони активних бойових дій, а також у Харкові. З людьми працюють психологи. Раніше повідомлялося, що станом на 17 травня з зони активних бойових дій та небезпечних районів вивезли 8800 людей.

Евакуація здійснюється безплатно. Для попереднього запису необхідно зателефонувати на гарячу лінію Харківської ОВА з питань проведення евакуації за номером: 0 800 339 291. Також про бажання евакуюватися можна повідомити на гарячу лінію Мінреінтеграції 15-48 або ж написати у месенджери WhatsApp/Telegram/Viber на номер: (096) 078-84-33.

«Там мій дім, я його своїми руками построїв». Як відбувається евакуація з Вовчанська

Росія розпочала нову хвилю наступальних дій на півночі Харківської області 10 травня 2024 року, коли російським військовим вдалося прибитися з території Бєлгородської області – на двох ділянках Харківщини: в сторону Липців і одночасно в напрямку Вовчанська.

Читайте також

  • На Харківщині запрацювала єдина в Україні багатоканальна соціальна «гаряча лінія»