Обвинувальний акт щодо російських військових направлено до суду. 

У Харкові судитимуть двох російських військових, які під час окупації села Верхня Роганка Харківського району з танка обстріляли цивільну інфраструктуру, щоб «провчити» місцеве населення. Про це повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

«Обвинуваченими є 20-річний навідник-оператор танка та 21-річний командир танка. Обидва — рядові 1-ого танкового взводу 1-ої танкової роти 1-ого танкового батальйону 138-ої окремої гвардійської мотострілкової Красносільської ордена Леніна Краснознаменної бригади», – ідеться в повідомленні.

За даними слідства, наприкінці квітня минулого року вони, курсуючи уздовж дороги у напрямку виїзду з окупованого села Верхня Роганка у сторону села Шестаково, прямою наводкою обстріляли цивільну інфраструктуру з танку через те, що не знайшли у місцевих зниклу сумку з речами російських військових.

У прокуратурі повідомляють, що обвинувачені сказали людям, що якщо не знайдуть сумку, то битимуть по їхніх будинках, що і зробили.

Росіяни щонайменше 4 рази вистрілили з танкової гармати та влучили у житлові будинки. Помешкання були повністю зруйновані, сім’ям довелось евакуюватись до інших населених пунктів.  

Російських військових судитимуть заочно у Харківському районному суді Харківської області. Нині обвинувачені перебувають у розшуку. 

Читайте також

  • СБУ на Харківщині викрила кадровицю, яка підбирала працівників до окупаційної адміністрації