У Харкові через повітряну тривогу не відбулося засідання в Другому апеляційному адмінсуді щодо демонтажу трамвайних колій на вулиці Весніна.

Розгляд справи призначили на 11:00, однак з 9:58 і до часу написання цієї новини в місті оголошена повітряна тривога.

Харківська міська рада та міський департамент інфраструктури подали апеляції на рішення суду першої інстанції, який визнав демонтаж колій незаконною. Апеляційні скарги представників місцевого самоврядування стосуються процесуальних порушень, які ніби-то допустив суд першої інстанції та відсутність, на думку міськради та департаменту інфраструктури, порушеного права позивачів.

Наступне апеляційне відбудеться 25 червня об 11:30.

Хронологія демонтажу трамвайних колій на вулиці Весніна

Взимку 2021 року в міській раді розповідали про розширення автомобільної дороги через будівництво роз’їзду біля метро «Київська». Після такої реконструкції на Весніна мала б лишитись одна трамвайна колія.

У травні того ж року на сайті Харківської міськради опублікували петицію, де харків’яни виступили проти розширення дороги за рахунок демонтажу частини трамвайних колій.

Трамвайні колії демонтували у травні 2022 року.

Троє жителів Харкова подали позов на діяльності міської ради, аби повернути трамвайні колії. Ці позови об’єднали, а перше судове засідання у цій справі відбулося 8 серпня 2023 року.

19 січня 2024 року суд визнав незаконною реконструкцію трамвайних колій.

На цю тему

Справа щодо демонтажу трамвайних колій на Весніна продовжується: міська рада та департамент інфраструктури подали апеляції. Про це повідомив адвокат позивачів Андрій Коломійцев у коментарі Ґвара Медіа.

Харківська міськрада оскаржує провадження активістки щодо демонтажу трамвайних колій на вулиці Весніна.