Відключення було короткостроковим, наразі абонентів заживлено, метро працює.

У Харкові через порушення, що сталося в електромережах Сумської області 17 травня, короткостроково знеструмлювались близько 182 тисяч абонентів та метрополітен. Про це повідомили у Міністерстві енергетики.

Також внаслідок обстрілів було знищене електрообладнання у Куп’янську та селищі Борова. Наразі тривають роботи із заживлення споживачів. На ранок через бойові дії залишаються знеструмленими 32,8 тисячі точок обліку.

В одному з населених пунктів Богодухівського району внаслідок бойових дій пошкоджено газопровід високого тиску. Без газопостачання залишилось 46 абонентів.

Світло на Харківщині

ТЕЦ-5 Харків втратив основні потужності генерування теплової та електричної енергії міста після російської атаки, яка сталася 22 березня. За словами Харківського міського голови Ігоря Терехова, ТЕЦ-5 повністю зруйнована. Через це неможливе виробництво ні електричної, ні теплової енергії.

Також вночі 4 квітня армія РФ атакувала Харків безпілотниками, унаслідок чого були влучення по одній з трансформаторних підстанцій, яка вже постраждала внаслідок масованого обстрілу 22 березня.

Внаслідок ракетного обстрілу Росією вранці 11 квітня на Харківщині було пошкоджено ТЕЦ, яка забезпечує Харків теплопостачанням, а також повністю зруйновано трансформаторну підстанцію. Близько 5 ранку 11 квітня російські військові завдали щонайменше 10 ударів, попередньо ракетами С-300, по критичній інфраструктурі Харкова та області.

У звʼязку зі складною ситуацією в обʼєднаній енергетичній системі України з 17 по 20 травня у Харкові та області застосовуватимуть оновлений графік відключень світла. 

Читайте також