Харківська спільнота ЛГБТ+ у рамках тижня ХарківПрайд провела захід у харківському метрополітені.

У вишиванках та з веселковими прапорами учасники акції проїхалися по трьох лініях та відвідали декілька станцій метрополітену: Київська, Університет, Держпром, Метробудівників, Спортивна та Майдан Конституції. Акція супроводжувалася мирною ходою з розгортуванням веселкових прапорів та закликами легалізації одностатевих шлюбів.

Мета таких заходів — привернути увагу громадськості до прав та свобод людини, шлюбної рівності та поваги, кажуть учасники.

«Основнй слоган Харків Прайду цьогоріч «Єдині як ніколи». Ми всі відмовляємося частково чи повністю від важливих нам речей, щоб наближати перемогу України. ЛГБТ+люди разом з усім українським суспільством важко працюють, волонтерять, воюють, донатять, тож гідні також вийти на прайд.
Провести цю подію було майже неможливо, адже місцева влада ніяк не сприяла проведенню ХарківПрайду, як і в попередні роки. Варто сказати, що вони й не блокували можливість проведення мирної ходи…
Нам вдалося провести ХарківПрайд марш та інші заходи завдяки нашій незламності, наполегливості та досвіду. Заради рівних прав для різних людей в Україні», — розповіла організаторка акції Анна Шаригіна.

Загалом Прайд пройшов без конфліктів та сутичок, проте вже після заходу стало відомо про напад на одного з учасників, який був у вишиванці та фотографував великий прапор України. Цей напад міг ґрунтуватися як на гомофобії, так і на українофобії. Наразі стан здоров’я учасника задовільний.

ХарківПрайд / Олександр Магула, Ґвара Медіа
ХарківПрайд у вагоні метро / Олександр Магула, Ґвара Медіа
ХарківПрайд / Олександр Магула, Ґвара Медіа
ХарківПрайд / Олександр Магула, Ґвара Медіа
ХарківПрайд / Олександр Магула, Ґвара Медіа
ХарківПрайд / Олександр Магула, Ґвара Медіа
Україна – країна вільних і рівних / Олександр Магула, Ґвара Медіа
Анна Шаригіна, відома українська феміністка та ЛГБТ-активістка, організаторка ХарківПрайд / Олександр Магула, Ґвара Медіа

Зазначимо, що раніше співзасновниця ГО ХЖО «Сфера» та українська ЛГБТ-активістка Анна Шаригіна повідомила, що PrideHub у Харкові припиняє свою роботу.