Російські військові завдали удари по інфраструктурі для збору очищення та постачання води в Харкові. Це вплинуло на якість поверхневих вод.

Про це розповів міський голова Харкова Ігор Терехов на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування.

Сьогодні в місті проводиться розроблення проєкту видобутку води з артезіанських свердловин для 20 % населення.

Як повідомив мер міста, руйнації та пошкодження об’єктів КП «Харківводоканал» завдали значної шкоди довкіллю. Лише по одному з об’єктів системи водопостачання та водовідведення, які знаходяться в Харкові, збитки сягають понад 221 мільйона гривень.

Тому є нагальна потреба здійснити актуалізацію законодавства, що регулює господарські відносини суб’єктами господарювання віднесеними до об’єктів критичної інфраструктури з метою запобігання зупинки життєдіяльності та недопущення екологічної та техногенної катастрофи в регіоні.

Зокрема, Ігор Терехов звернувся до депутатів із проханням на час дії воєнного стану звільнити комунальні підприємства від сплати екологічного податку, а також передбачити в державному бюджеті України на 2023 рік кошти для проведення річного водообміну в Краснопавлівському водосховищі.

  • Унаслідок війни екологічні збитки Харкову становлять близько 200 млрд гривень.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.