Ракети на Харків, ймовірно, летіли по балістичній траєкторії, тому не вдалося вчасно їх виявити, каже речник Повітряних сил Юрій Ігнат в ефірі національного марафону.

«Тобто повітряна тривога — загроза застосування балістичного озброєння. Але наголошую, що інколи ворогу вдається робити це приховано. І тоді тривога приходить разом із вибухами. Тут нічого не вдієш», — пояснив Юрій Ігнат.

За його словами ситуація схожа на удари з реактивною артилерією, коли все відбувається за лічені секунди.

Представник Повітряних сил також зазначив, що під час вчорашнього обстрілу села Гроза, російські військові застосовували балістичне озброєння, і час від оголошення повітряної тривоги до самого удару становив близько 10 хвилин.

«Балістика ж може летіти як із невеликої відстані, так і з дальньої. Була інформація про те, що можливий удар із Воронезької області. Тому балістика — це небагато часу».

Що відомо про обстріл Харкова

Близько 6:46 6 жовтня у місті пролунало два вибухи. Попередньо, російські військові завдали удари ракетами типу «Іскандер». Влучання були в Київському та Основ’янському районах Харкова. Станом на зараз кількість постраждалих зросла до 25, серед яких 11-місячна дитина. Також з-під завалів жилого будинку дістали тіло 10-річного хлопчика.

Читайте також

  • 5 жовтня на Харківщині стався найкривавіший обстріл РФ в області. Теракт у селі Гроза Куп’янського району, який забрав життя 51 мешканця.